Ruský internetový magnát se bavil házením vlaštovek z bankovek | E15.cz

Ruský internetový magnát se bavil házením vlaštovek z bankovek

Pavel Durov
Pavel Durov
• 
ZDROJ: goaleurope.com

nes, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Peníze rozhazuje marnotratník a rozdává dobrák – to nám alespoň říkají pohádková schémata. Ale když se děje obojí najednou, výsledek rychle dostane zvláštní příchuť, která může připomínat scénu ze zoologické zahrady, v níž zlomyslné děcko hází pamlsky dychtivým zvířatům. Jde-li o křečíky, může to být chvilku roztomilý pohled, ale když se lidé začnou rvát o bankovky, kvůli kterým jsou náhle ochotni lézt i na kandelábry, pozorovatele se zmocní smutek a stud. Podobná věc se nyní přihodila v Rusku.

Jeden ze zakladatelů populární sociální sítě Vkontakte Pavel Durov se na oslavách založení Petrohradu bavil právě tím, že skládal bankovky o nominálu pět tisíc rublů (asi 3150 Kč) do podoby papírových vlaštovek a vyhazoval je z okna své kanceláře. Se zábavou přestal až poté, co se shromážděný dav začal o peníze rvát.

Pavel Durov Autor: goaleurope.com
Pavel Durov

„Durov právě v centru vyhazoval pětitisícové bankovky z okna a natáčel si na video, jak se na ně lidi vrhají a mlátí se. Je to pořádné svinstvo. Vyhodil asi deset bankovek. Lidi z davu odcházeli s rozbitými nosy, lezli po semaforech a vůbec se chovali jako zvířata. Durov se srdečně chechtal. Pavle, styď se!“ napsala Jekatěrina Abramovová v Vkontakte.

Reportáž o procovské zábavě internetového magnáta

Lidé se rvali jako psi

Podle jiného očitého svědka se „lidé rvali jako psi“. Ani jiní uživatelé sítě si nebrali na adresu jejího zakladatele servítky: Durov a jeho kumpáni prý nejsou schopni ničeho jiného, než „zloby a zvráceností“. Kdyby si prý raději peníze, o něž se lidé rvali jako zvířata, ponechal a koupil si za ně svědomí.

Sám Durov se posléze na twitteru hájil, že chtěl jen přispět ke svátečnímu ovzduší, ale „akcičku“ musel rychle přerušit, jakmile si lidé začali počínat „zvěrsky“.

Časopis Finance odhadl Durovovo jmění na čtvrt miliardy dolarů.

Autor: nes, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.