Skanska opraví na jižní Moravě silnice za téměř 400 milionů korun | E15.cz

Skanska opraví na jižní Moravě silnice za téměř 400 milionů korun

Stavební společnost Skanska opraví na jižní Moravě silnice za téměř 400 milionů korun. Letos a v příštím roce firma zrekonstruuje téměř 42 kilometrů silnic na celkem 14 místech. Práce na opravách budou zahájeny letos v dubnu.

Skanska uspěla v tendrech Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Zástupci kraje si pochvalují, že díky krizi, která zasáhla stavební trh, kraj na opravách ušetří. Pro letošek připravila správa a údržba silnic 19 staveb, které měly stát podle ceníku 900 milionů korun. Dosud uskutečněná výběrová řízení naznačují, že náklady budou o 350 milionů korun nižší, řekli minulý týden zástupci kraje. Michael Wolf ze Skansky v této souvislosti uvedl, že například jeho firma výrazně snížila marži. Dřívějších čtyři až pět procent není nyní podle něj reálných. Skanska opraví silnice například ve Vyškově, Moravském Krumlově, Mikulovicích na Znojemsku nebo Vranově nad Dyjí. Na renovované cesty se mohou těšit také v Ratíškovicích na Hodonínsku či mezi Popůvkami a Ostrovačicemi u Brna.

Největší tuzemská stavební společnost Skanska se v poslední době dostala do sporu o kvalitu své práce s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), které se za stát stará o výstavbu a údržbu dálnic a silnic I. třídy. Podle vedení ŘSD se reklamace na dopravních stavbách budovaných Skanskou pohybují v řádu stovek milionů korun, Skanska tato čísla považuje za nesmysl. Nevylučuje, že se bude soudně bránit proti údajnému poškozování dobrého jména firmy. ŘSD totiž na reklamovaných úsecích silnic umístilo cedule, které řidiče upozorňují na dodavatele stavby a na to, že ŘSD je musí opravit.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!