Školka od Ecomoduly: Dřevěná stavba roku 2011 | E15.cz

Školka od Ecomoduly: Dřevěná stavba roku 2011

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stavba mateřské školky Skalníkova v Mariánských Lázních od společnosti Ecomodula zvítězila v kategorii Moderní dřevostavba soutěže Dřevěná stavba roku 2011. Nad soutěží převzalo záštitu Ministerstvo zemědělství České republiky.

Školka je v současnosti největší nízkoenergetickou dřevostavbou v Česku v oblasti školství. Vítězem se stala hned dvakrát: jednak v hlasování odborné poroty, jednak v hlasování veřejnosti.

„Pro nás je největším oceněním spokojenost našich klientů, v tomto případě dětí, které svou školku mají rády. Jsem hrdý na všechny zaměstnance Ecomoduly, kteří odvedli kvalitní týmovou práci, díky čemuž jsme projekt realizovali za rekordních 112 dní a splnili výzvu,“ říká jednatel společnosti Ecomodula Vincent Guillot.

Jednopodlažní bezbariérová školka pro 150 dětí uvítala první předškoláky 1. září 2011. Děti využívají šest heren, které slouží i jako učebny, dvě lehátkové variabilní místnosti, rozsáhlou zahradu se vzrostlými stromy. Objekt zahrnuje také kuchyni, jídelnu a kanceláře. O zdravotně postižené děti je postaráno v denním stacionáři, který byl navržen speciálně ve spolupráci s odborníky.

Nová školka vznikla na rozsáhlém pozemku 1800 metrů čtverečních. Ze snímků vlevo dole můžete porovnat, jak vypadal chátrající objekt mateřské školky na stejném místě ještě nedávno.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video