Slovenský T-Systems láká krajánky pracující v Česku zpět na Slovensko | E15.cz

Slovenský T-Systems láká krajánky pracující v Česku zpět na Slovensko

T-Systems
T-Systems
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenská pobočka technologické firmy T-Systems se snaží nalákat část slovenských počítačových expertů pracujících v Česku, aby se vrátili na Slovensko. Vedle konkurenceschopných platů a relokačního balíčku ve výši až 50 tisíc eur nabízí firma řadu zaměstnaneckých výhod jako třeba práci z domova nebo dovolenou navíc a rozsáhlý program IT školení a kurzů osobního rozvoje.

Ze Slovenska pochází podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) zhruba 15 procent všech pracovníků v českých firmách zabývajících se informačními technologiemi. Nejčastěji jsou to systémoví analytici, programátoři nebo správci počítačových sítí. Celkově v Česku žije přes 101 tisíc Slováků.

T-Systems Slovakia se rozrostla od svého založení před deseti lety na 3800 zaměstnanců a plánuje další růst. V současnosti nabízí pozice pro více než tři stovky IT odborníků.

Nové zaměstnance z ČR se košická firma snažila zaujmout prostřednictvím virtuální značky "Jedlo pre ajťákov", která zajišťovala rozvoz typického slovenského menu do pražských a brněnských byznys center.

"O IT odborníky už nehrajeme šachy, ale vedeme bitvu. Musíme je tedy oslovovat co nejméně otřelým, klidně i šokujícím způsobem. Protože nejen láska, ale i práce prochází žaludkem, vsadili jsme na nostalgické téma slovenského jídla," uvedl personální ředitel T-Systems Slovakia Pavel Jireček, který do Košic před více než třemi lety přišel z Prahy.

T-System je součástí skupiny Deutsche Telekom, kam patří i český T-Mobile nebo Slovak telekom.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video