Sony zvažuje návrat části výroby do Indie | E15.cz

Sony zvažuje návrat části výroby do Indie

Sony Xperia Z
Sony Xperia Z
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Karlis Dambrans via Flickr

Mobilmania.cz, Jan Láska

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sony stejně jako každý výrobce na současném saturovaném trhu se smartphony hledá způsoby, jak snížit výrobní náklady. Japonci už dříve začali do nižších modelů odebírat levnější čipsety od tchajwanského MediaTeku. Nyní firma podle zdrojů portálu IndiaTimes.com uvažuje o návratu výroby do Indie, odkud se stáhla v roce 2004.

Iniciativu podporuje také indické ministerstvo obchodu v rámci projektu „Make in India“. Díky vládním pobídkám o zavedení výroby v Indii uvažuje například tchajwanský Foxconn.

Samsung zde již vyrábí smartphone Z1 s vlastním systémem Tizen, kterého se podle posledních informací prodalo po necelém půl roce na trhu celkem milion kusů.

Pro Sony je Indie významným odbytištěm hlavně v segmentu levnějších zařízení, která by nově nemuselo dovážet, ale vyrábět přímo na místě.

Nyní se velká většina produkce odehrává v Číně, některé vyšší modely se kompletují v Japonsku. O přesunutí části výroby do Indie není zatím definitivně rozhodnuto. První indická továrna Sony na výrobu mobilů by mohla stát do dvou let.

Autor: Mobilmania.cz, Jan Láska

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video