T-Mobilu klesl zisk o 14 procent, zákazníků mu ale přibylo | E15.cz

T-Mobilu klesl zisk o 14 procent, zákazníků mu ale přibylo

T-Mobile USA
T-Mobile USA
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemskému telekomunikačnímu operátorovi T-Mobile v letošním prvním čtvrtletí klesl provozní zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) meziročně o 14,3 procenta na 2,65 miliardy korun. Tržby se snížily o téměř desetinu na 5,8 miliardy korun, zákazníků využívajících mobilní služby přibylo.

„První čtvrtletí roku 2013 potvrdilo trendy zaznamenané již v předchozím období: další rozvoj datových služeb a další snižování průměrné útraty na zákazníka, zatímco spotřeba telekomunikačních služeb opět vzrostla,“ uvedla společnost.

Počet zákazníků využívajících služby T-Mobile se ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku zvýšil o čtyři procenta na téměř 5,6 milionu. Tarif u nich má více než 56 procent zákazníků. Tržby přepočtené na uživatele dále klesaly, průměrná měsíční útrata za mobilní služby na zákazníka činila 301 Kč, což je meziročně o 15,9 procenta méně. „Růst využívání dat se promítl v podílu nehlasových služeb na tržbách z mobilních služeb, který stoupl o čtyři procentní body na rekordních 31 procent,“ uvedla firma.

V prvním čtvrtletí letošního roku zákazníci mobilní sítě T-Mobile měsíčně provolali v průměru 134 minut, což je o 1,5 procenta více než o rok dřív. Zvýšil se i počet zaslaných textových zpráv, objem přenesených dat meziročně vzrostl o 93 procent.

Konkurenční Telefónice klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o třetinu na 1,05 miliardy korun a konsolidované provozní výnosy se snížily o čtyři procenta na 11,9 miliardy korun. Počet mobilních zákazníků se meziročně zvýšil o 110.000 na 5,05 milionu. Vodafone zatím výsledky neoznámil.

T-Mobile Czech Republic působí na tuzemském trhu od roku 1996, s téměř 5,6 milionu mobilních zákazníků ke konci března zůstává jedničkou na českém mobilním trhu. Společnost je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, která dnes oznámila, že jí hrubý provozní zisk bez mimořádných položek v prvním čtvrtletí klesl o 4,3 procenta na 4,29 miliardy eur (111 miliard korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.