Toshiba a Fujitsu uvažují o spojení počítačových divizí | E15.cz

Toshiba a Fujitsu uvažují o spojení počítačových divizí

Toshiba
Toshiba
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: FuFu Wolf via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Japonští výrobci elektroniky Toshiba a Fujitsu uvažují o spojení svých divizi osobních počítačů. Agentuře Reuters to dnes řekly informované zdroje. Podle japonských médií by se k této fúzi mohla přidat i společnost Vaio, která se loni oddělila od elektronického koncernu Sony.

Toshiba a Fujitsu se podle zdrojů chtějí zbavit aktivit, které mají dlouhodobé potíže. Toshiba navíc potřebuje peníze kvůli nákladům nedávného účetního skandálu a už některé své aktivity prodává. Dnes Toshiba sdělila, že zvažuje různé alternativy, o ničem ale nerozhodla.

Fujitsu oznámila záměr oddělit divizi osobních počítačů už v říjnu. Dnes uvedla, že rovněž uvažuje o různých možnostech.

Japonský ekonomický list Nikkei napsal, že Toshiba, Fujitsu a Vaio uvažují o třístranné fúzi aktivit na poli osobních počítačů. Spojená firma by získala přes 30 procent japonského trhu a předstihla by nynější japonsko-čínskou jedničku NEC Lenovo Japan Group, která má na trhu přes 26 procent. Mluvčí Vaio označil zprávu za spekulaci a dodal, že firma s nikým nejedná.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video