Ark-Shelter: Architekti nabízejí útočiště v lesích | E15.cz

Útěk z města rovnou do lesů. Nízké Tatry nabízejí skandinávský minimalismus

pej

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Komfortní bydlení a alternativa k hektickému životnímu stylu, tak by se dal ve stručnosti nazvat projekt Ark-Shelter – modul, který vyvinuli architekti Michiel De Backer a Martin Mikovčák ze stejnojmenného studia. První postavili v roce 2018 na severu Slovenska v oblasti zvané Kysuce. Pro hotel v Nízkých Tatrách pak modul přizpůsobili pro účely apartmánu.

„Zpočátku šlo o přístřešek. Tiché místo bez televize, kde se můžete propojit s přírodou a opět ocenit její krásy. Snažili jsme se najít způsob, jak uniknout ze stresujícího života. Věříme, že začleněním se do přírody tento únik najdete,“ popisují architekti prvotní myšlenku.

První Ark-Shelter stojí přes dva roky v Kysucích na slovensko-polsko-českém pomezí, loni byl dokončen projekt jedenácti lesních apartmánů u Hotelu Björnson v rezortu Jasná. 

„Upravili jsme naše moduly tak, abychom se co nejvíce přiblížili představám investora. Každý apartmán se skládá ze dvou modulů určených pro pobyt dvou rodin,“ přibližují aktuální projekt architekti.

Prohlédněte si projekt v Nízkých Tatrách v následující galerii.

Autor: pej

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video