V Praze se poběží pro život | E15.cz

V Praze se poběží pro život

V Praze se poběží pro život
Postriziny (z filmu)
• 

nes

Za zábavou: Už od pátku se ve známém dalešickém pivovaru konají Postřižinské slavnosti. V pátek vystoupí Vladimír Mišík & ETC a Bratři Ebenové, večer uzavře promítání filmu Vesničko má středisková. Sobotní program nabídne koncert Tomáše Kluse, Mako!Mako, Lenku Filipovou a Petra Koláře. Večer se bude promítat film, kolem kterého se slavnosti točí – Menzelovy Postřižiny.

za kulturou

V Galerii Josefa Sudka (1896–1976) v pražském Úvozu můžete nahlédnout do světa drobných osobních předmětů, jenž fotografa obklopoval a stal se námětem řady jeho fotografických kompozic. Zdánlivě prostá, chudá zátiší byla výsledkem autorovy mnohaleté experimentální tvorby, která dosáhla v padesátých letech jednoho ze svých vrcholů. Na fotografiích nalezneme sklenice a vázy, seschlý chléb, skleněnou kuličku, květ zvadlé růže či mušli, zatoulanou do ateliéru. Akce je padesátou výstavou Galerie Josefa Sudka, již roku 1995 otevřelo Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze.

za pohybem

Už čtvrtý ročník Běhu pro život startuje v sobotu v 15 hodin u Průmyslového paláce na Výstavišti v Praze. Celý výtěžek ze startovného daruje Nadační fond Tesco na zajištění domácí péče pro onkologicky nemocné děti. Běh začíná u Průmyslového paláce, účastníci poběží parkem Stromovka, trasa povede podél Vltavy a Malé říčky. Zpět do cíle se běžci dostanou kolem Zeleného rybníka a Rozinky. Cíl běhu je stejně tak jako start před Průmyslovým palácem. Celou trasu lze běžet stejně tak, jako projít krok za krokem procházkovým tempem.

Autor: nes
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!