VIDEO: Evropský astronaut si vzal do otevřeného kosmu kameru | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

VIDEO: Evropský astronaut si vzal do otevřeného kosmu kameru

Petr Kubala - VTM.cz

Posádka ISS provedla ke konci března tři výstupy do kosmu. Během jednoho z nich pořídil astronaut Thomas Pesquet úžasné GoPro záběry. Pojďme se na ně podívat.

 

Posádka Mezinárodní vesmírné stanice provedla v březnu tři výstupy do otevřeného kosmu. Internetem rezonoval zejména ten poslední. Astronautka Peggy Whitsonová se stala nejen nejstarší ženou v otevřeném kosmu ale také ženou s největším počtem vesmírných vycházek (celkem 8).

Slunce jako obří čočka pro pozorování cizích světů? Teoreticky je to možné

My se však podíváme na první ze tří výstupů, který proběhl 24. března a zúčastnili se ho Američan Robert Kimbrough z NASA a Francouz Thomas Pesquet z Evropské kosmické agentury.

Pesquet měl během výstupu GoPro kameru. Evropská kosmická agentura uveřejnila zrychlené záběry, které jsou v podstatně lepší kvalitě než ty, které lze sledovat na živých záběrech NASA TV nebo později ze záznamu.

Prvním gigantickým černým dírám pomohlo záření blízkých galaxií

Astronauti provedli během výstupu mimo jiné údržbu mechanického manipulátoru a především připravili malý modul PMA-3 na přesun.

Australští nadšenci objevili úplně novou sluneční soustavu, může objasnit vznik planet

Modul bude sloužit k dokování soukromých kosmických lodí od Boeingu (Starliner) a SpaceX (Crew Dragon). Výstup trval 6 hodin a 34 minut.

Autor: Petr Kubala - VTM.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!