Vyberte největší osobnost regionu | E15.cz

Vyberte největší osobnost regionu

Sedmička představila od začátku ledna sedm osobností Písku a Strakonic. Teď záleží na čtenářích, kterou zvolí jako největší.

Sedmička se zeptala dvou stovek lidí, koho považují ze největší osobnost. Nejčastěji padlo jméno Zdeňka Trošky. Ten předal štafetu dalšímu.

1. Zdeněk Troška Režisér natočil desítky filmů a pohádek. Rodné Hoštice proslavil trilogií Slunce, seno… 2. Jindřiška Kudrlová
Ředitelka písecké základní umělecké školy působí jako prezidentka Asociace základních uměleckých škol, zasedá i v písecké kulturní a školské komisi a ve správní radě Centra kultury.
3. Jiří Prášek
Prácheňské muzeum vede od roku 2006. Je také autorem třiceti samostatných publikací o historii. 4. Pavel Pavel
Se záhadologem jsou spojené sochy moai na Velikonočním ostrově, přeprava kvádrů rákosovými čluny po jezeře Titicaca a anglický Stonehenge.
5. Milena Brůhová
Písecká spisovatelka píše detektivky, povídky, psychologické prózy a hry.
6. Miroslav Vondřička
Dlouholetý basketbalový trenér vychoval stovky hráček.
7. Zdeněk Charlie Blažek
Kytarista a hudební režisér se podílel na vydání téměř tří stovek hudebních nosičů. Doprovází Gotta i Čtenáři nyní mohou pro svého favorita až do 4. března hlasovat na www.sedmicka.cz.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.