Vydělal na kryptoměnách, teď chce stavět utopické město. Prohlédněte si plány milionáře z USA | E15.cz

Vydělal na kryptoměnách, teď chce stavět utopické město. Prohlédněte si plány milionáře z USA

Monika Krupíková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký kryptomilionář Jeffrey Berns chce postavit uprostřed nevadské pouště utopické město. Podle svých slov plánuje vytvořit decentralizovanou infrastrukturu, která bude základem pro komunitu nezávislou od stávajícího kapitalistického světa. Fungovat má primárně prostřednictvím platformy ethereum a na ní navázané virtuální měny. Jak přesně chce svou utopii realizovat ale ještě neprozradil.

Podle New York Times má město stát na rozloze 67000 akrů v nevadské poušti. Berns pozemek koupil za 170 milionů dolarů a celý projekt údajně dokáže financovat jen z peněz, které získal investicemi do etherea v roce 2015. Milionář uvedl, že stavba města by mohla začít nejdříve koncem roku 2019. Potřebují ještě dokončit hlavní plán a získat povolení od příslušných orgánů.

Město má stát nedaleko továrny Tesly a budov technologických gigantů Google a Apple.

Innovation Park má být rozdělený na dvě části – výzkumný kampus a obytnou oblast. Plánem Bernse je postavit ve městě i univerzitu. Druhá strana Innovation Parku má být chytrým městem s domy a školy pro tisícovky obyvatel.

Autor: Monika Krupíková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.