Web2PDF: Oblafněte blokování webových stránek | E15.cz

Web2PDF: Oblafněte blokování webových stránek

ilustrační obrázek
ilustrační obrázek
• 
ZDROJ: Kolaz E15
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokud na internet přistupujete například z práce či ze školy, může se stát, že správce počítačové sítě vaší organizace blokuje návštěvu některých webových stránek. Víme, jak to obejít.

Pokud máte přístup k e-mailu, máte vyhráno a můžete blokování konkrétních webových stránek obejít. Webová stránka Web2pdfconvert.com poskytuje službu, díky které vám na vaši žádost bude zaslán PDF soubor s danou stránkou. Výhodou je velice snadné použití bez nutnosti nastavení proxy serverů nebo jiných oklik, nevýhoda pak spočívá jen ve statickém poskytnutí obsahu: na vyplňování formulářů a jejich zpracování na straně serveru zapomeňte.

E-mail, díky kterému si můžete prohlédnout blokovanou stránku Autor:
E-mail, díky kterému si můžete prohlédnout blokovanou stránku

Aby vám byl zaslán tento soubor, je potřeba napsat email v takovémto tvaru:

Do předmětu e-mailu napište „convert“ (což znamená „převést“)

Do těla e-mailu vložte adresu stránky, kterou chcete převést, a to včetně počátečního „http:“. Tedy například „http://jnp.zive.cz“. E-mail odešlete na adresu „submit@web2pdfconvert.com“

Odpověď s PDF souborem Autor:
Odpověď s PDF souborem Během několika následujících minut – provozovatel služby udává jednu až tři minuty – vám bude doručena odpověď na váš e-mail, v jejíž příloze naleznete PDF soubor s vámi požadovanou stránkou. Pokud by vám náhodou žádný email doručen nebyl, zkuste zkontrolovat, zda údaje zadáváte ve správném tvaru.
Doručený soubor si můžete prohlédnout třeba ve službě Dokumenty Google Autor:
Doručený soubor si můžete prohlédnout třeba ve službě Dokumenty Google Pokud používáte e-mail na Googlu, nemusíte výsledný soubor ani stahovat do počítače a můžete jej zobrazit přímo přes webové rozhraní. Avšak nemusíte používat pouze Google, služba od Web2pdfconvert.com podporuje jakéhokoliv e-mailového provozovatele. Nemusíte mít ani strach z velikosti přílohy – PDF soubory jsou malé, mají velikost kolem 500 kB (samozřejmě záleží také na velikosti požadované stránky).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video