Zdravé a úsporné rodinné domy v pražských Košířích

.

. Zdroj: KKCG Real Estate Group a.s.

V oblíbené rezidenční čtvrti Košíře, které se díky rozlehlé ploše porostlé stromy přezdívá plíce Prahy, se nyní připravuje druhá etapa výstavby moderních rodinných domů. Nízkoenergetické řadové domy představují ideální volbu pro ty, kteří hledají prostorné bydlení v souznění s přírodou a zároveň chtějí mít centrum metropole doslova na dosah ruky.

Zelené bydlení obklopené přírodou

Projekt top‘ rezidence Pomezí si zakládá na vytvoření zdravého životního prostředí pro své obyvatele. Řadové domy v Praze – Košířích představují výjimečnou možnost bydlení v přímém sousedství obrovského přírodního parku. Mnoho kilometrů cest a lesních stezek okolo hory Vidoule tvoří úžasné místo pro relaxační i kondiční procházky, běžecké nebo cyklistické tréninky. .. | KKCG Real Estate Group a.s.

Nové domy na Praze 5 jsou k dispozici v rozvržení 4+kk nebo 5+kk. Všechny mají rozlehlou zahradu s terasou, na které si rezidenti mohou užívat přísun čerstvého vzduchu a slunečních paprsků. Příjemné venkovní prostředí zajišťuje osázení zahrad vegetací dle návrhu úspěšné zahradní architektky Štěpánky Šmídové. Samozřejmostí je výsadba zelených plotů, které podporují soukromí obyvatel. Zahrady s výměrou až 296 m2 nabízí dostatek místa pro všechny členy domácnosti – království pro řádění dětí, zákoutí pro nerušený odpočinek rodičů i společné posezení. .. | KKCG Real Estate Group a.s.

Ohleduplnost k planetě i peněžence

Pro zalévání velkorysých zahrad jsou ve standardu rodinných domů na Praze 5 zahrnuty akumulační nádrže na dešťovou vodu, na přání lze provést jejich napojení na automatický závlahový systém. Zachytávání srážek není jen ekologicky přívětivou variantou, ale vzhledem ke stále častějším dlouhotrvajícím suchům a neustálému zdražování pitné vody se jeví rovněž jako dobrá investice. .. | KKCG Real Estate Group a.s.

Rodinné řadové domy v top‘ rezidenci Pomezí jsou nízkoenergetické, na jejich energetickém štítku najdete označení „B“, znamenající úsporné budovy. Pro zajištění optimálního proudění vzduchu jsou domy vybaveny rekuperačními jednotkami s entalpickým výměníkem, který zpětně získává nejen teplo, ale i vlhkost. Tato metoda řízeného větrání je velmi šetrná k životnímu prostředí a zároveň představuje velkou finanční úsporu při provozu domácnosti.