Zlín a Olomouc nově propojí přímý vlakový spoj | E15.cz

Zlín a Olomouc nově propojí přímý vlakový spoj

Meziregionální železniční doprava by měla v budoucnu spojit dvě krajská města - Olomouc se Zlínem.

Spojit Olomouc se Zlínem pravidelným přímým vlakovým spojem. To je záměr, který nabývá konkrétních obrysů po jednání hejtmanů Zlínského a Olomouckého kraje Stanislava Mišáka a Martina Tesaříka.

Projekt by měl stát několik desítek milionů korun a regiony na něj chtějí získat peníze z evropských fondů. Pro spojení chtějí obě strany získat vhodnou železniční soupravu. Tím by se měla zvýšit šance pro napojování na rychlíky jedoucí z Ostravy nebo od Břeclavi. Nyní se budou zpracovávat zadávací podmínky. Vlaky mezi Zlínem a Olomoucí jezdí, podobný přímý regionální spoj však sousedním regionům chybí.

Přímý vlak mezi Olomoucí a Zlínem by mohl na koleje vyjet přibližně za pět roků. Podle hejtmanů by měl spoj v budoucnosti zajistit snadnější cestování i lidem, kteří budou k cestování využívat zvažovaného civilního letiště v Přerově – Bochoři. Zástupci obou krajů se v Luhačovicích také dohodli na způsobu, jakým budou hradit ztrátovost připravované vlakové linky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.