Zlínský kraj má svoji osobnost | E15.cz

Zlínský kraj má svoji osobnost

Světlana Divilková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dcera posledního fojta z Jasenné Dana Daňová, která je ředitelkou Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, obdržela prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu 2011 – Holiday World Award. V osmileté historii této soutěže je to poprvé, co titul putuje do regionu.

Porota vybírala ze čtyřiačtyřiceti nominovaných. Do finále postoupili tři. Čím si cenu zasloužila právě Dana Daňová ze Zlínského kraje, který je tak vzdálený od Prahy, kde se dějí ta zásadní rozhodnutí? Formulace porotců jsou příliš úřední: především svým příkladným a inspirativním přístupem k propagaci Zlínského kraje; vytrvalou a dlouhodobou koncepční činností na podporu rozvoje cestovního ruchu turistické destinace východní Morava, která se v loňském roce zúročila například v největším meziročním nárůstu zahraničních turistů v kraji oproti zbytku Česka; příkladnou spoluprací s podnikateli v regionu; úsilím o koordinaci propagace moravských krajů; příkladným rozvojem destinace a naprosto ukázkovým destinačním managementem, který by si za vzor měly brát ostatní kraje České republiky, a ojedinělým přístupem k tvorbě turistického produktu „církevní turistiky“.

Jednoduše řečeno, Dana Daňová je týmový hráč, nebojí se spojit s ostatními „malými“ kraji, aby vytvořila velkou rybu, která se prosadí v moři turistických lákadel, má skvělé nápady, umí jednat s podnikateli, kteří cestovní ruch v praxi tvoří, a obklopila se správnými lidmi.

Autor: Světlana Divilková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video