Jan Šindelář: Zlaté české mozky | e15.cz

Jan Šindelář: Zlaté české mozky

Praga
Praga
• 
ZDROJ: ctk
Jan Šindelář

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rok se chýlí ke svému konci, což je ideální čas pro hledání dobrých zpráv. Ze strojírenství jich za poslední týden přišlo hned několik. Například v Děčíně spustili na Labe dosud největší loď vyrobenou v českých zemích, ve Vodochodech vyvíjejí nové letadlo a lokomotivy z Plzně smějí do Rakouska. Stačí to na to, aby jeden oprášil starou hrdost na české mozky a ruce.

Ty jsou stále schopny vyvinout a vyrobit i nejsložitější stroje. Česká republika pořád ještě není výhradně zemí montoven, betonářů a internetových projektů, které se snaží týt z práce jiných. Je třeba si to připomínat.

České dráhy se těsně před Vánoci rozhodly dobýt titul pořadatele nejbizarnější tiskové konference roku. Dlužno podotknout, že jim k tomu vydatně pomohly dráhy ruské. Kdo zavítal včera dopoledne na pražské hlavní nádraží, narazil na vlnící se marfušky a nastěnky, rubášky, garmošky a hlavně častušky.

To vše slité v jediném předlouhém vystoupení pod bedlivým dohledem přísných báťušků v beranicích. Vítal se zde totiž nový přímý vlak z Moskvy, který je podle ruských drah symbolem česko-ruského přátelství. Budiž. Jen je třeba dbát na jeho včasný návrat, aby náhodou neuvízl se zpožděním v Milovicích.

Uplynulý týden ukázal, že v Severní Koreji sledují seriál České století, konkrétně díl Zabíjení soudruha. Nešťastnému národu je třeba popřát, aby se co nejdříve mohl podívat na aktuální události prostřednictvím podobně svobodného seriálu s názvem Korejské století.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video