Zápisník Pavla Otta: Jako dvě saně

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) má tendenci shodit ze stolu téměř každý nápad ministryně práce Jany Maláčov (ČSSD).

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) má tendenci shodit ze stolu téměř každý nápad ministryně práce Jany Maláčov (ČSSD). Zdroj: Michaela Szkanderová

Jistě, některé nápady Jany Maláčové by do eráru udělaly velkou díru, jakkoliv by asi nebyla tak obřímí jako loňská daňová revoluce premiéra Andreje Babiše.
Po útoku na Ústavní soud se šéf ANO a premiér Andrej Baabiš vrátil do obvyklé fňukací polohy. Běduje nad možnou ztrátou odměny pro vítěze voleb do Poslanecké sněmovny.
3
Fotogalerie

Je to už takový kolorit. Když šéfka rezortu práce Maláčová s něčím přijde, strážkyně státního pokladu Schillerová do toho hned hodí vidle. Jistě, některé nápady Maláčové by do eráru udělaly velkou díru, jakkoli by asi nebyla tak obří jako loňská daňová revoluce premiéra Babiše.

Podstatné je, že nad spory ministryň často zůstává rozum stát. Třeba u kurzarbeitu, kde je jasná shoda tripartity. Ani nápad bonifikovat lidi v karanténě nezní ve srovnání s neustálými vládními restrikcemi úplně hloupě.

Po útoku na Ústavní soud se šéf ANO vrátil k obvyklému fňukání. Běduje nad případnou ztrátou odměny pro vítěze voleb do sněmovny. Tu by přitom právníci i některé opoziční strany v podobě několika málo mandátů navíc zachovali. Není těžké uhodnout, co by Babiš říkal, kdyby letošní volby nevyhrál. To by zas bylo nářků.