Analýza Bohumila Pečinky: Babiš řve a tváří se jako zachránce národa | E15.cz

Analýza Bohumila Pečinky: Babiš řve a tváří se jako zachránce národa

Andrej Babiš v dobré náladě sněmu hnutí ANO v únoru 2017
Andrej Babiš v dobré náladě sněmu hnutí ANO v únoru 2017
• 
ZDROJ: Robert Klejch / Paparazzi

Bohumil Pečinka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kdyby na Hradě seděl prezident republiky, který respektuje ústavu, premiér Sobotka by ho požádal, aby odvolal ministra financí Babiše, protože s ním nechce být v jedné vládě. Prezident by jeho přání respektoval, premiér by se pokusil rekonstruovat vládu a jelo nebo nejelo by se dál.

Vzhledem k tomu, že na Hradě sedí Miloš Zeman, který miluje mocenské hry, a ústavní zvyklosti mu nic neříkají, naznačil Sobotkovi, že Babišovo odvolání nepřijme. Následně Sobotka přistoupil k radikálnímu kroku a podal demisi celé vlády.

Tím velmi silně řekl: další setrvání s Andrejem Babišem v jednom kabinetu si nedokážu představit. Jeho daňové švindlování je pro mě silnější argument povalit vládu než její stabilita. Následně však zalezl na Úřad vlády a zahalil se do neproniknutelného mlčení.

VIDEO: Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje Babiše

Bohumil Pečinka analyzuje dobře maskované lži Andreje Babiše

Ne tak Andrej Babiš, který od včerejšího odpoledne do pozdního večera online vystupoval ve všech médiích, zvláště v televizi a snažil se veřejnost přesvědčit o své interpretaci celé věci. Sobotka mlčel, socdem mlčela.

I vlivem toho se Babišovi podařilo odstínit, že on a jeho finančně-majetkové operace jsou příčinou demise vlády. Všechno se jakoby zredukovalo na konflikt dvou mužů, popřípadě nesmyslné ústavně-právní tahanice, kdo kdy vyhlašuje nové volby a proč padá vláda. Mlha zahalila českou politickou krizi. Z hlediska politického marketingu se skóre mezi Sobotkou a Babišem srovnalo na 1:1.

Hlavními komunikačními metodami Andreje Babiše je velmi často řev a drzost. Prostě schopnost říct ty nejneuvěřitelnější věci na kameru a tvářit se přitom jako zachránce národa. 

Více o demisi vlády čtěte zde >>>

Co přijde po pádu vlády? Podívejte se: 

Bohumil Pečinka o tom, co přijde po pádu vlády

Autor je komentátorem týdeníku Reflex. Jeho další komentáře čtěte zde >>>

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video