David Vagaday: Frézy v akci | E15.cz

David Vagaday: Frézy v akci

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk
David Vagaday

David Vagaday

S příchodem jara se na silnicích opět v plné parádě rozjela záplatovací sezona. Na vytížené trase z Prahy na Slapy však šoférům svitla naděje, že tam frézy dlouho neuvidí. Cestáři totiž začali asfaltovat celou vozovku.

Pokud ale někdo věřil, že se poničená silnice konečně dočká kompletní obnovy, krutě se zmýlil. Silničáři udělali jen krátký úsek u vranské přehrady a jinde zase vesele záplatují. Podle zkušeností z minulých let tím kličkování mezi vyfrézovanými dírami pro letošek rozhodně nekončí.

Peníze na obnovu silnic zřejmě chybějí, ale na dráze jich je dost. V Měchenicích v rámci rekonstrukce slavné trati z Prahy do Čerčan a Dobříše vznikl perfektní přejezd se signalizačním zařízením, což asi nebylo zadarmo. Má ale jednu malou vadu – prakticky nikdo po něm nejezdí. Dá se přes něj dostat jen k jakýmsi starým garážím a na bezvýznamnou cestu. Dříve tam ležely panely, po kterých přejelo jedno auto za týden, ale ty už pro novou dobu zřejmě nestačí.

Naopak stále ještě kupodivu stačí dřevěné suché toalety, které přes sto let slouží na nádražích podél celé trati a o nichž pasažéři vtipkují, že je v nich památkově chráněný snad i ten smrad. Na záchodky se ovšem v mohutném investičním tažení nedostalo. A je skoro s podivem, že tato historická sociální zařízení nevadí úředníkům z Bruselu, kteří jinak prosluli posedlostí nejrůznějšími normami.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.