Die Welt: Jedni tisknou, jiní platí | E15.cz

Die Welt: Jedni tisknou, jiní platí

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15

Die Welt

Kdo očekává Velký třesk řešící rázně evropskou dluhovou krizi, bude opět zklamán. Velký krok nebude učiněn už proto, že zainteresované vlády mají zcela odlišné představy o tom, jak by nová lepší Evropa měla vypadat.

Velikost rozdílů v národních pozicích se ukázala už na začátku summitu. Francouzský prezident chce pro evropský záchranný mechanismus neomezený přístup k tiskárně peněz ECB. To je pro Němce s chronickým strachem z inflace hororová představa.

Už jen oznámení, že by se fond měl znovu rozšiřovat, budí nevoli obyvatel nejsilnější ekonomiky unie. A šéf Spolkové banky Jens Weidmann správně připomíná, že ani stále větší záchranné balíčky žádné skutečné řešení krize nepředstavují.
Po roce a půl jalových záchranných opatření se snad konečně blíží oddlužení Řecka. Kdo to navrhoval již tehdy, byl označen (i naší vládou) za antievropského. Za tu dobu se hodně mluvilo o válce a míru. Nyní již na patetické řeči není čas. Měnová unie potřebuje k přežití prozíravý krizový management.

Autor: Die Welt

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.