Glosa Igora Záruby: Kancléřčiny staré šaty | E15.cz

Glosa Igora Záruby: Kancléřčiny staré šaty

Igor Záruba

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Šéfka německého kabinetu se vrátila z dovolené a zahájila ostrou předvolební kampaň své CDU.

Jiní to mají spíš naopak a v rámci kampaně se zabývají kancléřčinou dovolenou v jihotyrolském Suldenu. Probírají její čepici s kšiltem, její košili, fleecovou bundu, tříčtvrteční kalhoty, ponožky i boty. Tedy věci, které Merkelová při svých dovolených už několik let nezměnila. Tak jako nemění samu sebe, alespoň navenek.

Nápad posmívat se jí za styl oblékání má letité kořeny stejně jako pošklebky nad jejím stylem vládnutí. Obojí je ovšem k ničemu. Merkelová vládne Německu od podzimu 2005 a bude podle všeho vládnout i po zářijových volbách, jakkoli by si řada Němců přála změnu.

Jenže nejsou lidi, zatímco Merkelová je. To je hlavní poselství posledních týdnů, které do voleb zbývají. Posměch nad jejím zevnějškem na tom nic nezmění, naopak. Obnošené ošacení z ní dělá autentickou, nezkorumpovanou, lidovou Angelu. Ženu, jež zná kvalitu, která vydrží. Stejně jako ona sama.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.