Glosa: Justice hledá druhou zeď | E15.cz

Glosa: Justice hledá druhou zeď

Soudce Ondřej Havlín
Soudce Ondřej Havlín
• 
ZDROJ: ctk
Martin Čaban

Martin Čaban

Česká spravedlnost se přestala bát „velkých ryb“. Jenže v Česku se všechno vždy pohybuje ode zdi ke zdi, takže se ihned začaly šířit zase jiné nešvary. Soudce, který nepravomocně odsoudil svého kolegu Havlína za korupci, se po procesu svěřil novinářům z Respektu, že podle odposlechů Havlín účelově osvobodil vlivného muže ČSSD Karla Březinu.

Březina má přitom v rukách osvobozující rozsudek potvrzený druhou instancí a Havlín v této kauze vůbec nebyl obžalován, protože ani státní zástupci nenašli dost munice.

Proč tedy soudce Sedlařík o takových věcech vypráví? A proč státní zástupce Jirát poté, co dosáhl tvrdého nepravomocného trestu pro Davida Ratha, cítí potřebu bez důkazů sdělit novinářům, že Rath si určitě ulil stovky milionů a že se chystá utéci přes trestem? Justice našla určitý typ odvahy, ale zároveň ztratila kus štábní kultury a veledůležitého citu pro presumpci neviny.

,

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.