Glosa Michala Kaliny: Až po okruhu… | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Glosa Michala Kaliny: Až po okruhu…

Michal Kalina

Michal Kalina

Dostavba Pražského okruhu patří k evergreenům hlavního města. Jenže co s tím, lidé dálnici poblíž domovů mít nechtějí, Ředitelství silnic a dálnic zase nechce hýbat s trasou, termíny se neustále posouvají. Aktuálně se snaží získat potřebná povolení pro severní část okruhu, ale jisté to zdaleka nemá. A tak bude nejspíš i dál sloužit fragment okruhu jako výmluva pro některé politiky.

Na sociálních sítích se pro to dokonce vžil termín „až bude okruhismus“, případně „pookruhismus“. Totiž, když někdo v Praze začne mluvit o potřebě zklidnění automobily přehlceného centra, část pražské politické reprezentace začne propadat panice. Jedním z hlavních argumentů, proč prý není možné omezit automobilovou dopravu, je právě nedokončený velký, a vlastně i malý, městský okruh.

Přitom existuje asi málo metropolí, kde projedete bez omezení jen kousek od památek, podobných Karlovu mostu. Vzhledem k tomu, že proti dostavbě v plánované trase se staví obce i různá sdružení, téměř absurdní situace bude nejspíš dlouho panovat dál. Vpravdě ambiciózní termín dokončení velkého okruhu v roce 2025 totiž není rozhodně jistý, spíše naopak.

Magistrát zavalily stížnosti kvůli dostavbě Pražského okruhu, vyhodnocení potrvá měsíce

Česká Subterra získala miliardovou zakázku na výstavbě metra ve Stockholmu

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!