Glosa Petra Peška: Poselství z Lán | E15.cz

Glosa Petra Peška: Poselství z Lán

Petr Pešek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se v sobotu sešel v Lánech, aby s hlavou státu probral důležitá témata dnešních dnů i vzdušné zámky časů budoucích. Tedy soudě podle veřejných prohlášení aktérů. Podle ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka prezident „rozumí“ zvýšení rozpočtového schodku na půl bilionu korun.

Což nutně nemusí znamenat, jestli ho i podporuje, o tom se prý nebavili. Ještě pikantnější detaily se ale skrývají v tiskové zprávě hradního mluvčího. Expertní tým prý „ocenil činnost“ Karla Havlíčka, a to dokonce jednomyslně. Takže vláda se nezodpovídá parlamentu, nýbrž prezidentovu týmu? Ale což, hodnotit může každý kohokoliv…

Pozdvižené obočí si ale zaslouží poslední věta, podle níž expertní tým „odmítl ideologická kritéria při vyhlašování tendrů na významné stavby“. Jsou tím myšleny nové jaderné bloky? Či dálnice? Anebo snad bájný vodní kanál Dunaj-Odra, který zápis z lánské schůzky také zmiňuje?

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.