Jan Stuchlík: Hlupákem ne vlastní vinou | E15.cz

Jan Stuchlík: Hlupákem ne vlastní vinou

Solární panely (ilustrační foto)
Solární panely (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Russ Ferriday via Flickr

Jan Stuchlík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Není to poprvé a jistě ani naposledy, co stát dělá z podnikatelů hlupáky. Ale aby je přitom připravil o stovky milionů, to je snad příliš. Jenže je to tak.

Stačilo k tomu málo: aby loni poslanec Milan Urban prosadil normu, podle níž akciovky provozující obnovitelné zdroje musejí od akcionářů vybrat listinné akcie a zaknihovat je, jinak nedostanou státní podporu zelené energie. Na jaře se strhla poslanecká bitva o zrušení této nesmyslné povinnosti, leč neúspěšně.

Ministerstvo průmyslu má plná ústa řečí o zjednodušení a zpřehlednění podnikatelského prostředí, ovšem celou dobu hrálo mrtvého brouka. Nechalo akciovky, aby rozjely proces zaknihování a zbytečně otravovaly své drobné akcionáře. A teď v létě navrhlo, že od příštího roku tuto povinnost zruší. Vítěz této absurdity je jediný: Centrální depozitář cenných papírů, který na poplatcích za zaknihování vydělá miliony.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.