Jana Havligerová: A zase se vylučovalo | E15.cz

Jana Havligerová: A zase se vylučovalo

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
• 
ZDROJ: CTK
Jana Havligerová

Jana Havligerová

Hnutí ANO vyloučilo další tři členy. Trest za svržení českobudějovického primátora byl očekávaný, stejně předsednictvo zatočilo s celou buňkou v Ústí nad Labem, kde se také rozložila vládnoucí koalice. Hříšníkům navíc doporučilo, aby složili mandát zastupitelů. Jak jinak.

Je to jako přes kopírák. Z devíti primátorů, jejichž posty ANO obsadilo po volbách, jich zbývá sedm. Hnutí se začalo drolit zevnitř a podle zvěstí z okresů hrozí revolty i v menších městech. Není se čemu divit. Členská základna ANO byla ušitá horkou jehlou a na veškeré hledání pravověrných prostě z Prahy dohlédnout nelze. Takový podnik nelze uřídit.

Ještěže šéfovi Babišovi na komunální politice nezáleží tolik jako na té parlamentní a krajské. Ale kdoví. Možná je v klidu, protože spoléhá na to, že koupí nové koně. To, jak ANO nepokrytě nadbíhá hnutí Starostů a nezávislých, se dá jen těžko přehlédnout.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.