Jana Havligerová: Důvěra je velká věc | E15.cz

Jana Havligerová: Důvěra je velká věc

Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
• 
ZDROJ: CTK

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čtveřice Čechů – předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, její místopředseda Marek Ženíšek, europoslanec Jaromír Štětina a bývalý eurokomisař Štefan Füle – je na seznamu devadesátky evropských politiků se statusem „v Rusku nežádoucí“. Moskva sankční seznam politiků a vojenských činitelů – prý jako výraz důvěry – předala Evropské unii. Škoda že ta důvěra nesahá tak daleko, abychom si mohli přečíst seznam těch, které by vítala s otevřenou náručí.

Kritika vlády, že se v době ekonomického růstu chová neodpovědně, jelikož neinvestuje, nešetří a nesplácí dluhy. Kritika prezidenta Miloše Zemana, který Česko ohrožuje svou zahraniční politikou. A kritika ministra financí Andreje Babiše, který zneužívá moc ku prospěchu svého byznysu. To byl v kostce víkendový kongres ODS. Pardon, přece jen ještě něco: podle lídra Petra Fialy je „ODS v cajku“ – daří se platit dluhy, strana dobře hospodaří a měla by letos skončit v plusu. Fajn. Teď už by to chtělo jen nějaké ty voliče.

Zatím sedm set obyvatel Dejvic a Bubenče žádá odškodné za střevní potíže, které je postihly kvůli kohoutkové vodě obsahující koliformní bakterie a noroviry. Postižených ovšem byly tisíce. Čert to vem, hlavně že vodovodní martyrium skončilo. I když – skončilo? Voda v Dejvicích a Bubenči byla minulý čtvrtek zkrátka prohlášena za pitnou. Není nad obratnou formulaci. Však také u cisteren s náhradní vodou, které v ulicích zůstaly do konce víkendu, byl čilý provoz. Teď už zbývá jen je odvézt a za nevinné prohlásit všechny, kteří by snad mohli nést za havárii odpovědnost.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.