Šašek provokuje: Radovane a Viktore, vraťte se! Miloš vám dá milost | E15.cz

Šašek provokuje: Radovane a Viktore, vraťte se! Miloš vám dá milost

Šašek

Česko nutně potřebuje premiéra a ministra financí. A to prosím standardní, ideálně tedy ne takové figury, které v průběhu vládního období sejmou vnitrostranické a vnitrokoaliční půtky. Když se ale vhodní kandidáti nenacházejí v domácí nabídce, tak se šašek rozhlédl po těch krajanech, kteří momentálně pobývají v cizině. A našel dva výstavní kandidáty. 

Ideálním premiérem s rozsáhlým přehledem by byl Radovan Krejčíř, toho času v jihoafrickém vězení. Adept na budoucího ministra financí se nabízí ve Viktoru Koženém, toho času v bahamském vyhnanství. Doba zkrátka nahrává "temným hrdinům", jak ukazuje nejen případ popularity Jiřího Kajínka. Krejčíř již projevil zájem o návrat, když čeké policii vzkázal, že by rád objasnil pozadí léta neobjasněné vraždy Františka Mrázka. Chtít napomoci spravedlnosti? Takhle se přece chová státník.

Pokud by si tak Radovan s pomocí právníků vymohl transport do české věznice a Viktor sedl do svého tryskáče a odfrčel do Prahy, může být všechno úplně jinak. Prezident Zeman je totiž poslední dobou v ráži a největší zločince má v oblibě. Prezidentská milost by pak byla pro oba dárkem na uvítanou. Zeman by to udělal samozřejmě po zralé úvaze a bonusem pro něj by byli silní a schopní spojenci.

Šašek provokuje: Vedro a smažený český fenomém

Po očekávaném fiasku demokratických stran v příštích a zároveň posledních demokratických volbách tak prezident postaví do čela své úřednické vlády Radovana a státní kasy se ujme Viktor. Jen taková síla je totiž schopná odstavit zvláštní skupinu ANO a vést zemi k dalším triumfům. Víte jak, v bibli se píše něco o vyhánění čerta ďáblem, takže po relativně neúspěšném ataku Bohuslava Sobotky na pozici Babiše a jeho hnutí to chce vytáhnout silnější kalibr.

Sobotka byl prý slabý a nakonec ještě příliš hodný. A takové vlastnosti se obou zmíněným "podnikatelům" zřejmě dají přičítat jen obtížně. Jestli by ale naši zemi dovedli k triumfům, o tom by jistě zapochybovali nejen ti, kdo se přesvědčili o problematické vizi jistoty desetinásobku. 

...někdo ty nepříjemné věci říkat musí

Šašek provokuje: Hypotéka? Ne, raději avokádové toasty. O čem svědčí bizarní logika miléniálů
Expert na nonverbální komunikaci: Babiš se na názory druhých neohlíží, je to cholerik a predátor
Barča. Připomeňte si výrobu mladoboleslavské legendy pohledem Viléma Heckela
Design francouzských Citroenů šokoval svět. Podívejte se na nejzajímavější modely
Před 72 lety se zrodila StB. Připomeňte si obrazem dobu temna a její oběti
Babiš: Koupím si, co budu chtít. To není váš problém

Autor: Šašek
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!