The New York Times: Míle a míle sucha | E15.cz

The New York Times: Míle a míle sucha

The New York Times

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letos spadla v Texasu oproti průměru jen polovina srážek. Jde o nejhorší roční sucho od roku 1895, kdy stát Texas začal vést záznamy o srážkách. A vědci předpovídají, že příčina tohoto sucha, klimatický jev zvaný La Nina, může vydržet až do příštího roku. Pro farmáře a rančery je to katastrofa. Zemědělské ztráty už prolomily rekord z roku 2006 (4,1 miliardy dolarů) a mohou dosáhnout až dvojnásobku.

Polovina řek ve státě je pod průměrným průtokem, jezera a nádrže si nevedou o nic lépe. Divoká i hospodářská zvířata trpí. Druhy, které v zimě do Texasu migrují, letos najdou depresivní krajinu. Skutečný strach ale máme z toho, že toto nemusí být jednoleté či dvouleté sucho, ale ten typ, který trvá 30 či 40 let. Taková sucha jsou patrná na letokruzích stromů. Ty ukazují, že jde o normální klimatický jev, který se jednou za čas objeví. Musíme jen doufat, že to nebude ten případ.

Autor: The New York Times

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.