Zápisník Jany Havligerové: Předvolební doba rozhodně nudná nebude | E15.cz

Zápisník Jany Havligerové: Předvolební doba rozhodně nudná nebude

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Lidovci si plácli se starosty, do podzimních voleb by měli jít v koalici. Tedy plácli – definitivně musejí dohodu potvrdit ještě březnový celostátní sněm STAN a květnový sjezd KDU-ČSL. A co na to vsetínský starosta, zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek, jehož moravská hvězda ve straně stoupá? 

„Když ten projekt bude vykazovat velké ztráty a problémy, tak proč neříct: nám to nejde. Ale ještě je čas – nejzazší čas k podání kandidátek je 66 dnů před říjnovými volbami.“ To je slovo autentického lidovce.


Prezident Miloš Zeman poskytl TV Barrandov první rozhovor z cyklu „Týden s prezidentem“. Jeho spolumoderátorkou, jak jinak, je manželka prezidentského kancléře Mynáře. Tak přesně takhle to vypadá, když horký kandidát na zvolení hlavou státu nevede kampaň. Zeman zkrátka drží slovo. Do přímých debat se svými protikandidáty rozhodně nepůjde.


Dolní komorou parlamentu minulý týden hýbala především dluhopisová kauza vicepremiéra a předsedy vládního hnutí ANO Andreje Babiše. Ten se rozpravě vyhnul, a to pořádně hnulo žlučí především opozičním zákonodárcům.

Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura na konto jeho nepřítomnosti doporučil kolegům z ANO, aby navrhli změnu jednacího řádu sněmovny v tom smyslu, že parlament zasedá, když má poslanec Babiš čas a chuť a je ochoten přijet. Některé návrhy by se neměly říkat, ani když jsou míněny ironicky.

Faltýnek (ANO) četl ve Sněmovně Babišův vzkaz. Řešila se kauza korunových dluhopisů a Babišových daní

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.