Zápisník Michala Šenka: Co mít v životopisu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Michala Šenka: Co mít v životopisu

Michal Šenk

Michal Šenk

Kariérní portál LinkedIn vydal nedávno zajímavé doporučení: dávejte si do životopisů na první pohled originální, často i trochu bizarní zkušenosti, záliby či úspěchy.

Ve spolupráci s odbornou americkou asociací SHRM vybral i příklady pro inspiraci – třeba vítěz soutěže v pojídání koláčů, amatérský stand-up komik, účastník několika takzvaných flash mob akcí neboli skupinového tance ve veřejném prostoru, telepat nebo absolvent kurzu voodoo.

Podobnými věcmi se prý „ejčáristé“ jednak pobaví, pro případný pohovor jde zároveň i o vhodné téma ke startu debaty. Navíc – jak upozorňuje zpráva – to může mít i hlubší vliv. Když o sobě sdělíte, že jste dobří v pokeru a vyhráli jste ten a ten turnaj, ochotněji na vás vsadí analytické firmy nebo finanční domy. Anebo pokud hrajete síťové počítačové hry, firmy ocení, že jste týmový hráč.

Poradci ze SHRM ovšem připomínají i úskalí při procházení různých diplomů, zážitků a účastí při akcích. Jako krajně nevhodný se jeví hlavně sentiment vůči úspěchům z dětství. Titul v soutěži školní miss nebo medaili z plaveckých závodů z první třídy se doporučuje nechat si spíš pro sebe.

Kvalitní kávu berou zaměstnanci jako jeden z hlavních benefitů, tvrdí manažer Nespressa
Pětitýdenní dovolená pro všechny má mezi poslanci podporu, kategoricky proti je ale ODS
Antimonopolní úřad stále nedořešil údajný kartel stravenkářů. Může to trvat roky

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!