Zápisník Michala Šenka: Co mít v životopisu | E15.cz

Zápisník Michala Šenka: Co mít v životopisu

Michal Šenk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kariérní portál LinkedIn vydal nedávno zajímavé doporučení: dávejte si do životopisů na první pohled originální, často i trochu bizarní zkušenosti, záliby či úspěchy.

Ve spolupráci s odbornou americkou asociací SHRM vybral i příklady pro inspiraci – třeba vítěz soutěže v pojídání koláčů, amatérský stand-up komik, účastník několika takzvaných flash mob akcí neboli skupinového tance ve veřejném prostoru, telepat nebo absolvent kurzu voodoo.

Podobnými věcmi se prý „ejčáristé“ jednak pobaví, pro případný pohovor jde zároveň i o vhodné téma ke startu debaty. Navíc – jak upozorňuje zpráva – to může mít i hlubší vliv. Když o sobě sdělíte, že jste dobří v pokeru a vyhráli jste ten a ten turnaj, ochotněji na vás vsadí analytické firmy nebo finanční domy. Anebo pokud hrajete síťové počítačové hry, firmy ocení, že jste týmový hráč.

Poradci ze SHRM ovšem připomínají i úskalí při procházení různých diplomů, zážitků a účastí při akcích. Jako krajně nevhodný se jeví hlavně sentiment vůči úspěchům z dětství. Titul v soutěži školní miss nebo medaili z plaveckých závodů z první třídy se doporučuje nechat si spíš pro sebe.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video