Zdeněk Pečený: Musíme jednat s dospělými | E15.cz

Zdeněk Pečený: Musíme jednat s dospělými

Zdeněk Pečený: Musíme jednat s dospělými
Řecký premiér Alexis Tsipras
• 
ZDROJ: čtk

Zdeněk Pečený

Šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová při nočních jednáních s řeckými politiky údajně prohlásila, že je třeba, aby Řecko poslalo na vyjednávání dospělé jedince. Premiér Alexis Tsipras a ministr financí Janis Varufakis se asi chovají jako děti.

Anebo jimi opravdu jsou. Francouzští a němečtí politici mají na celé řecké tragédii svůj díl viny. Chtěli do spolku platícího eurem co nejvíce členů, a tak vzali i zemi, jejímž jediným vývozem jsou olivový olej a turistika. Tak to nyní mají.

Pro radikální levici ze strany Syriza to zatím nevypadá, že by se jí podařilo splnit předvolební slib a skončit s pětiletou „spořicí“ vlnou, kterou si Řekové stejně vysvětlili svým svérázným způsobem, a žádné úspory a výsledky nikdy nenastaly. Navzdory předvolebním slibům možná přistoupí na vyšší odvody a DPH. Ztráta tváře politiků, navíc řeckých, ale už dnes snad nemůže nikoho překvapit.

Češi na tom také nejsou nejlépe. Prý nemají na dovolenou. Více než polovina ji tráví doma anebo – pozor – na své chatě či chalupě. Možná by na tu dovolenou měli, kdyby si nekupovali chatu či chalupu. Některým asi stále nedošlo, že vlastnictví víkendové nemovitosti není základním lidským právem. Průměrná cena rekreační nemovitosti ve Středočeském kraji činí zhruba 1,4 milionu korun.

Dokonce i v Ústeckém kraji stojí taková nemovitost lehce přes milion korun. Údržba rekreačního objektu také není zadarmo. To se, dámy a pánové, nezlobte, ale pokud byste chalupu prodali, tak milion korun vystačí na více než pár velice slušných dovolených.

Čtěte také zápisníky dalších redaktorů E15:

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!