„Jsem takový frontman,“ říká Kleslová, která chce zpět do pražské politiky

Radmila Kleslová

Radmila Kleslová Zdroj: Foto CNC - Martin Sekanina

Radmila Kleslová se vrací do boje o moc v Praze. Do blížících se komunálních voleb půjde nejspíš jako dvojka na Praze 10, ačkoliv v minulosti odstoupila poté, co se objevily informace o jejím vlivu na několik dozorčích rad firem napojených na městský či státní rozpočet. „Myslím, že jsem se opravdu očistila,“ říká Kleslová.

Co vás přesvědčilo o tom, zkusit se vrátit do komunální politiky?

Přivedli mě k tomu členové oblastní organizace na Praze 10, kteří mě nominovali na tuto pozici, a já si vážím toho, že neuvěřili žádné mediální kampani, která na mě byla tenkrát vedená a znají mou práci a vědí, že jsem na Praze 10 takový frontman. Je to pro mě taková satisfakce, když mě oslovili, jestli bych s nimi do toho znovu na Praze 10 šla.

O co tehdy v té mediální kampani, jak tomu dnes říkáte, v minulosti komu šlo - z vašeho pohledu?

Já myslím, že je to zcela nabíledni. Podle mě jsem vadila lidem, kteří usilovali o mou pozici, kteří si mysleli, že když mě odstraní a zlikvidují, tak zazáří. Myslím, že se jim to nakonec ani nepovedlo. Nechci říkat jména – pro mě je to uzavřená kapitola. Už ve svých prohlášeních jsem říkala, že nepotřebuji politiku, aby mě živila, jak mi někteří podsouvali, a živila jsem se advokátní praxi. Ale bohužel mi vadí, že to je teď takový kolorit v České republice.

Nejdříve vás vystaví nepravdivým obviněním, zveřejňují hausnumerické částky, kolik berete atd… Včera jsem se dívala do obchodního rejstříku. Ta kampaň proti mně začala prvního září a já jsem jako předseda dozorčí rady (PRE – poznámka redakce) byla zapsaná 28. srpna. Opravdu jsem tenkrát ani netušila, kolik tam budu brát. Trestní oznámení přitom vycházela jen z veřejných zdrojů, z médií, tam to sami dali moji kritici. Policie prověřila veškeré mé působení v dozorčích radách a trestní oznámení odložila jako nedůvodné.

Vy sama jste byla pozvaná na policii?

Ano, byla jsem pozvaná. Kdybych něco nevěděla z médií, tak jsem ani nevěděla, že nějaké řízení probíhá. A protože jsem nechtěla dehonestovat hnutí, tak jsem odstoupila, protože jsem věděla, že je to účelová mediální kampaň. Následně jsem ale byla očištěna, což jsem se ale nikde nedočetla. Dodnes jsou navíc v dozorčích radách politici napříč politickým spektrem. Takže o co tu šlo, o princip, nebo o to odstranit Kleslovou? Byla jsem pro někoho asi dost atraktivní, protože jsem dlouho spolupracovala s tehdejším předsedou hnutí ANO – dnes dokonce už s premiérem Andrejem Babišem. Podle mého byl až příliš přeceňován můj vliv na něj.

Dnes jste členkou nějaké dozorčí rady, nebo členkou jiného orgánu pražských či polostátních firem?

Ne, dnes nejsem členkou žádného takového orgánu ani s majetkovou účastí města, ani majetkovou účastí státu. Na rozdíl od ostatních politiků, kteří mě dehonestovali a pak si sedli na mé funkce.

Mluvili jste o tom v někdy s Andrejem Babišem, ať už v minulosti, nebo teď, když jste znovu na kandidátce?

Já myslím, že pan předseda Babiše si už naplno uvědomil, že to byla mediální kampaň, že to byla brutální kampaň – a to v době, kdy jsem byla sama s dcerou, která studuje, a jako vdova jsem se neměla ani doma o koho opřít. A hlavně, pan předseda to sám zažil také na svou kůži a ta trestní oznámení byla v některých pasážích úplně stejná, takže je nejspíš psali i ti samí lidé.

Myslím, že tenkrát ocenil, že jsem odstoupila, abych se očistila. A myslím, že jsem se opravdu očistila. Policie prověřila opravdu vše, co v trestních oznámeních bylo napadáno. A já jsem přesvědčená o tom, že očištění politici by se měli vrátit. Myslím, že jsem nebyla neúspěšný politik – ale jen politik, který vadil. Vadila jsem i některým lidem z ANO.

Celý rozhovor čtěte zde>>>

Více zpráv čtěte na Blesk.cz.