Levnější bydlení v Praze? Vím jak na to, říká Hana Marvanová | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Marvanová: O družstevní byty v Praze zájem bude, jejich rozdělování je politická otázka

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Rozhýbat stagnující hlavní město, udělat jej transparentnější a zbavit jej korupce. Takové a další plány měla advokátka a pražská radní Hana Marvanová, zvolená za Společné síly pro Prahu. Přiznává, že zatím se to úplně nepovedlo, ale věci se podle ní mění. Slibuje výstavbu družstevních bytů už příští rok a chce tlačit na změny ve fungování dopravního podniku. Připouští, že velká část problémů města je právě v gesci dopravy, včetně nerealizovaných investic.

Podle Marvanové by měl kvůli kauze opravy vozů metra za miliardy korun skončit šéf dopravního podniku Witovski. Říká, že náměstek pro dopravu Scheinherr a šéf Prahy sobě Čižinský by měli zjednat nápravu, a nechápe prý, proč už nekonají. Je důležité, aby bylo fungování městských firem se špatnou pověstí transparentní, ale změny trvají dlouho, dodává. I proto je Praha stále „mordor“.

V družstevním bydlení pokračujeme velmi rychle, říká Marvanová. Tvrdí, že první družstva by mohla vznikat už letos a stavět by se mohlo příští rok. Slibuje minimálně 500 bytů ročně, které budou levnější, protože se budou stavět na pozemcích Prahy. Nepochybně o ně bude zájem, ale jejich rozdělování bude podle Marvanové politická otázka.

Politické a ideologické rozhodování v Praze Marvanové vadí a říká, že by se mělo jednat víc odborně. Na kvalitě podkladů podle ní jejím kolegům málo záleží. Tvrdí, že se obecně snaží věci měnit, ale že to nejde tak rychle. Chce se víc spoléhat na profesionály.

Další díly pořadu Prostor X najdete zde >>>

Hackathony sotva bude pořádat stát. Systém ale dostal políček, tvrdí spolutvůrce Paralelní Polis
Jaroslav Kubera: podívejte se na jeden z posledních rozhovorů předsedy Senátu
V Praze se nejlépe prodávají malé byty

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!