Google i další giganti mají sklony k monopolizaci, tvrdí Trump | E15.cz

Na technologické obry bychom si měli došlápnout podobně jako EU, prohlásil Trump

Karel Pučelík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americká administrativa Donalda Trumpa by se mohla inspirovat nedávnými kroky evropských institucí, které byly namířeny proti technologickým gigantům. Vyplývá to z interview prezidenta USA v televizi CNBC.

Donald Trump souhlasí s postupem evropských regulátorů, kteří nedávno pokutovali Google a prověřují i Facebook v souvislosti s ochranou osobních informací uživatelů. Nechal se také slyšet, že by z pokut mohly profitovat i Spojené státy.

„Měli bychom dělat, co dělají oni," řekl Trump CNBC. Americký prezident dodal, že se jedná o „skvělé společnosti“, upozornil ale i na jejich sklony k monopolizaci. Konkrétní podrobnosti nesdělil.

Evropská komise od roku 2017 trestala Google pokutami v celkové výši téměř desítky miliard dolarů.

Globální technologické společnosti jsou v poslední době pod tlakem také v USA, a to ze strany federálních úřadů, politiků a potenciálních prezidentských kandidátů. Trump opakovaně kritizoval i třeba šéfa Amazonu Jeffa Bezose. 

Současná nejistá situace v USA nesvědčí ani hodnotě tehnologických firem. Minulý týden na obavy z možných regulací reagovaly poklesem akcie Alphabetu, Facebooku i Amazonu. 

Jak mění technologický pokrok zavedená odvětví? Dočtete se v magazínu E15 Premium, objednávejte zde >>>

Jak uspět v digitální době? Nový magazín E15

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video