Chaty a chalupy: Pronájem, prodej, stavba svépomocí, investice | Airbnb spustilo pronájmy pro náročné zákazníky, zamluvit si můžete i ostrov | e15.cz

Airbnb spustilo pronájmy pro náročné zákazníky, zamluvit si můžete i ostrov

mit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ubytovací platforma Airbnb dneškem spouští svou novou službu, která se značně odchýlí od původní myšlenky pronájmu pokojů nebo malých bytů. Pod značkou Luxe bude nabízet ubytování v luxusních apartmánech a rezortech po celém světě. 

Portfolio nové služby čítá na dva tisíce domů a bytů na všech kontinentech, objednat si můžete i ubytování v nejdražší nemovitosti, jakou kdy Airbnb nabízelo. Jedná se o atol Nukutepipi, který se nachází ve Francouzské Polynésii. Ubytovat na něm můžete až 52 lidí a v ceně jsou služby i vlastního kuchaře, masérů nebo instruktora potápění.

Průměrná cena ubytování pomocí platformy Luxe dosáhne asi dvou tisíc dolarů za noc, tedy 45 tisíc korun. „Jedná se o další krok v rámci naší myšlenky, podle které chceme poskytnout ubytování skutečně komukoliv,“ okomentoval spuštění platformy manažer Airbnb Nick Guezen.

Jak upozorňují Financial Times, mnohé z dvou tisíc nabízených nemovitostí je možné zarezervovat i na jiných platformách, pouze hrstka jich je exkluzivně právě na Airbnb.
Na začátku měsíce Airbnb spustilo také platformu Adventures, na které bude možné objednat si například pěší výlety do přírody. Již v roce 2017 přitom Airbnb koupilo službu Luxury Retreats, která se zaměřovala na poskytování dovolených.

Chcete vědět, jak vydělat na pronájmu? Kupujte nový magazín E15

Autor: mit

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video