Agentura OSN zvýší potravinovou pomoc na východě Ukrajiny | E15.cz

Agentura OSN zvýší potravinovou pomoc na východě Ukrajiny

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Světový program pro výživu (WFP) oznámil, že rozšíří své působení na východě Ukrajiny, aby zajistil potravinovou pomoc pro půl milionu lidí postižených konfliktem mezi proruskými separatisty a vládními vojsky. Jde o bezmála ztrojnásobení počtu lidí, o něž se tato agentura OSN doposud starala při distribuci potravin v Doněcké a Luhanské oblasti, částečně ovládané separatisty.

Své aktivity nyní WFP rozšíří do dalších tří východoukrajinských oblastí, Charkovské, Dněpropetrovské a Záporožské. „Uděláme vše, abychom zajistili potravinovou podporu pro co možná největší množství lidí, kteří zoufale potřebují pomoci, protože uvízli v pasti konfliktu anebo museli uprchnout ze svých domovů a přežívají ve svízelných podmínkách,“ řekl vedoucí zastoupení WFP na Ukrajině Giancarlo Stopponi.

Podle odhadu OSN si boje na východě Ukrajiny vyžádaly už 6500 mrtvých, na 16.000 zraněných a 1,3 milionu lidí uprchlo před válkou do jiných končin Ukrajiny.

Na separatisty ovládaném území hodlá WFP pomáhat především ve školách, v dětských domovech, nemocnicích a dalších institucích, jakož i zabránit podvýživě u dětí mladších dvou let, které jsou pokládány za obzvláště ohrožené. Nadále hodlá také pomáhat lidem, kteří uprchli před boji z Donbasu do dalších oblastí Ukrajiny. Aby mohl WFP v dodávkách potravin pokračovat do konce letošního roku, naléhavě potřebuje více než 30 milionů dolarů (asi tři čtvrtě miliardy Kč). WFP každoročně pomáhá asi 80 milionům lidí v přibližně 75 zemích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video