Americká síť pizzerií Sbarro krachuje. České filiálky se potíže nedotknou | E15.cz

Americká síť pizzerií Sbarro krachuje. České filiálky se potíže nedotknou

Pizza Sbarro
Pizza Sbarro
• 
ZDROJ: The Pizza Review, CC BY 2.0

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Řetězec pizzerií Sbarro, který provozuje své restaurace v řadě zemí světa včetně Česka, dnes podal u soudu na Manhattanu žádost o bankrotovou ochranu.

Stalo se tak podruhé za méně než tři roky, uvedla agentura Reuters. Společnost minulý měsíc informovala, že zavře 150 ze zhruba 400 restaurací v Severní Americe, aby snížila náklady.

Sbarro sídlí v New Yorku. Podle soudních spisů její aktiva i závazky dosahují mezi 100 a 500 miliony dolarů (1,9 miliardy a 9,8 miliardy korun).

Společnost podle svého webu v současnosti provozuje více než 1000 restaurací ve více než 30 zemích světa. V České republice má čtyři restaurace v Praze a jednu v Brně.

Těch by se podle ředitele provozu v ČR Tomáše Zahradníka neměly aktuální problémy americké společnosti dotknout. Tuzemské restaurace totiž prý nejsou přímými franšízanty americké firmy, ale jsou navázány přes společnost Planet of Hospitality, která vlastní licence pro Evropu. Podobné problémy měla podle Zahradníka americká centrála před rokem a půl. Předpokládá proto, že se jí opět podaří zachránit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video