Apple povolává zaměstnance zpátky do kanceláří, nejméně na tři dny v týdnu

Šéf Applu Tim Cook je přesvědčen, že lidé jsou v kancelářích kreativnější

Šéf Applu Tim Cook je přesvědčen, že lidé jsou v kancelářích kreativnější Zdroj: Reuters

Americký technologický gigant Apple povolá od září své zaměstnance zpět do kanceláří nejméně na tři dny týdně, informovala BBC s odvoláním na interní zprávu, kterou zaměstnancům adresoval šéf společnosti Tim Cook. Apple tak kráčí jinou cestou než mnohé další americké technologické firmy, které práci z domova podporují.

Někteří pracovníci Applu budou moci zbylé dva dny pracovat na dálku. Ti, jejichž práce se neobejde bez fyzické přítomnosti, budou v kanceláři čtyři či pět dní v týdnu. Zaměstnanci Applu budou též moci požádat ročně o dva týdny práce z domova. Jakoukoli takovou žádost ale bude muset schválit nadřízený

Navzdory hladkému přechodu k práci na dálku nenahradil podle Cooka tento režim adekvátně osobní spolupráci. „Vím, že nejsem jediný, komu chybí ruch, energie, kreativita, osobní spolupráce a pocit společenství, který jsme spolu vytvořili,“ sdělil mimo jiné Cook zaměstnancům.

Apple se k práci na dálku staví konzervativněji než jiné velké technologické společnosti. Facebook minulý rok oznámil, že jeho zaměstnanci mohou nastálo pracovat z domova, pokud to schválí jejich nadřízený. Stejný přístup ohlásil loni v květnu i šéf Twitteru Jack Dorsey.

V únoru oznámila společnost Spotify, která provozuje největší světovou služby pro streamování hudby, že její zaměstnanci mohou napříště pracovat odkudkoli. Od počátku září naopak povolává na tři dny do kanceláře své zaměstnance ve Spojených státech i Google.