Britské banky zavřou stovky poboček | E15.cz

Banky v Británii letos zavřou rekordní počet poboček

ČTK

Bankovní společnosti v Británii by v letošním roce měly uzavřít rekordních 762 poboček. V rámci snahy o snižování nákladů totiž kladou větší důraz na internetové bankovnictví na úkor osobního styku s klienty.

Informovala o tom ve středu agentura Reuters na základě analýzy prohlášení bank, akademických studií a vládních údajů.

Na konci letošního roku by podle analýzy mělo v Británii fungovat kolem osmi tisíc bankovních poboček, zatímco v roce 1989 to bylo téměř 18 000 poboček. V loňském roce banky v Británii uzavřely 583 poboček.

Zrychlující tempo uzavírání bankovních poboček znepokojuje zákonodárce i aktivisty, podle kterých má tento trend negativní dopady zejména na nejzranitelnější skupiny spotřebitelů a podniků.

Londýn hledá způsob, jak s EU dočasně zachovat alespoň některá ekonomická pouta. Chce celní unii

Agentura Reuters již loni upozornila, že přední britské banky uzavírají pobočky zejména v oblastech s nižšími příjmy. Výzkumy rovněž ukazují, že uzavírání poboček má negativní dopad na objem úvěrů poskytovaných místním malým podnikům.

Představitelé bank tvrdí, že uzavíráním poboček reagují na změny v chování zákazníků a že nabízejí alternativy klientům, kteří nechtějí nebo nemohou využívat internetové bankovnictví.

Mluvčí společnosti Co-Operative Bank například upozorňuje, že zákazníci této firmy mohou provádět běžné transakce prostřednictvím kteréhokoliv z 11.500 poštovních úřadů v Británii.

Britové si po vystoupení z EU řeknou o přechodné období

Vyspělé ekonomiky na ústupu. Na jejich pozice se tlačí rozvíjející se země

Kraje ruší kojenecké ústavy, i když vláda návrh na jejich postupný konec neschválila

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!