Britské banky zavřou stovky poboček | E15.cz

Banky v Británii letos zavřou rekordní počet poboček

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Bankovní společnosti v Británii by v letošním roce měly uzavřít rekordních 762 poboček. V rámci snahy o snižování nákladů totiž kladou větší důraz na internetové bankovnictví na úkor osobního styku s klienty.

Informovala o tom ve středu agentura Reuters na základě analýzy prohlášení bank, akademických studií a vládních údajů.

Na konci letošního roku by podle analýzy mělo v Británii fungovat kolem osmi tisíc bankovních poboček, zatímco v roce 1989 to bylo téměř 18 000 poboček. V loňském roce banky v Británii uzavřely 583 poboček.

Zrychlující tempo uzavírání bankovních poboček znepokojuje zákonodárce i aktivisty, podle kterých má tento trend negativní dopady zejména na nejzranitelnější skupiny spotřebitelů a podniků.

Agentura Reuters již loni upozornila, že přední britské banky uzavírají pobočky zejména v oblastech s nižšími příjmy. Výzkumy rovněž ukazují, že uzavírání poboček má negativní dopad na objem úvěrů poskytovaných místním malým podnikům.

Představitelé bank tvrdí, že uzavíráním poboček reagují na změny v chování zákazníků a že nabízejí alternativy klientům, kteří nechtějí nebo nemohou využívat internetové bankovnictví.

Mluvčí společnosti Co-Operative Bank například upozorňuje, že zákazníci této firmy mohou provádět běžné transakce prostřednictvím kteréhokoliv z 11.500 poštovních úřadů v Británii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video