Spolupráce s Českem je příkladná, tvrdí Mayová | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Bezpečnostní spolupráce s Českem je podle Mayové příkladná. Pokračovat v ní chce i po brexitu

Bezpečnostní spolupráce s Českem je podle Mayové příkladná. Pokračovat v ní chce i po brexitu
Britská premiérka Theresa Mayová v Číně.
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Britská premiérka Theresa Mayová považuje rozbití gangu otrokářů v Británii s pomocí české policie za úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v Evropské unii, v níž chce Londýn pokračovat i po brexitu. Vyplývá to z projevu, který Mayová přednese dnes na bezpečnostní konferenci v Mnichov a z něhož přinesla předem výňatky britská zpravodajská televize Sky News.

Mayová vyzve podle Sky News k uzavření nové bezpečnostní smlouvy s blokem, která má položit základ pro "hluboké a zvláštní partnerství" mezi oběma stranami pro období po odchodu Británie z EU. Zdůrazní přitom, že Británie považuje za svůj bezpodmínečný závazek se nadále podílet na udržování bezpečnosti v Evropě.

"Existuje precedens pro komplexní strategické vztahy mezi EU a třetími zeměmi v oblastech, jako je obchod. A neexistuje žádný důvod z hlediska práva nebo realizovatelnosti, proč by taková dohoda nemohla být dosažena v oblasti vnitřní bezpečnosti," cituje Sky News z textu chystaného projevu.

EU nabízí Britům přechodné období po brexitu. Mayová souhlasí

Mayová přitom poukáže na příklad operace Triage (Třídění), kdy britská policie ve spolupráci s Europolem a českou policií rozbila převážně český gang, který na britském území vykořisťoval své krajany.

Jde o případ z roku 2014, kdy policie na jihozápadě Anglie osvobodila osm Čechů od skupiny, která tyto muže nutila k práci a její výtěžek si za pomoci vydírání i násilí nechávala pro sebe.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!