Britská ministryně spravedlnosti chce izolovat radikální vězně | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Britská ministryně spravedlnosti chce izolovat radikální vězně

Britská ministryně spravedlnosti chce izolovat radikální vězně
Mluvčí britské islamistické skupiny Islam4UK
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Britská ministryně spravedlnosti Elizabeth Trussová chce ve věznicích vytvořit zvláštní oddělení pro izolaci islámských extremistů, aby nemohli radikalizovat ostatní trestance. Napsal to server BBC, podle něhož ministryně také hodlá zpřísnit kontroly muslimských vězeňských duchovních a odstranit radikální literaturu z knihoven káznic. Kritici plánu ale varují, že separace vybraných vězňů by posloužila k jejich oslavování.

Se svým plánem Trussová přichází v době, kdy zpráva o situaci v britských věznicích ukázala na lhostejnost k rostoucímu problému zavřených islámských radikálů. Prověrka navíc hovoří o nesmělosti úřední moci k postupu vůči radikálnímu islámu ve věznicích, dokladem toho je personál, který se v případě ostřejších opatření obává osočení z rasismu.

Konvičkova islámská „invaze“ vyvolala v Praze paniku, někteří lidé utíkali

Kontrola rovněž zjistila, že odsouzení radikální muslimové se dožadují toho, aby své velké páteční pobožnosti mohli vykonávat bez dohledu vězeňské ostrahy.

Náprava nynějšího stavu by podle Trussové spočívala ve vytvoření zvláštních oddílů v přísně střežených káznicích, aby radikálové nemohli ovlivňovat ostatní vězně. Ke stejnému závěru dospěla i kontrolní zpráva.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!