Česko jako Moldavsko: britští školáci obdarovali potřebné děti na Východě | E15.cz

Česko jako Moldavsko: britští školáci obdarovali potřebné děti na Východě

Příprava dárků pro východoevropské děti na škole Wyedean v jihovýchodní Anglii
Příprava dárků pro východoevropské děti na škole Wyedean v jihovýchodní Anglii
• 
ZDROJ: Wyedean School a Sixth Form Centre

David Vagaday

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do východní Evropy zamířila z britských ostrovů výprava na způsob humanitárního konvoje. Studenti z pomezí Walesu a jihovýchodní Anglie se totiž rozhodli, že do krabic od bot zabalí vánoční dárky a v kamionech je pošlou nejpotřebnějším dětem kontinentu. Jako cílové země si vybrali Moldavsko, Rumunsko, Bělorusko, Ukrajinu a Českou republiku.

„Místní Rotary klub posbíral ze škol v Chepstow a okolí dohromady 1580 krabic od bot,“ vypočetl server listu South Wales Argus. Podle něj se všechny krabice naložily na 40tunová nákladní auta, které je odvezly do výše zmíněných destinací, na prvním místě pak deník jmenoval Česko.

Čtvrtstoletí po pádu komunistického režimu se tak naše země v očích šéfů některých britských vzdělávacích ústavů zařadila mezi ty skutečně nejchudší a z hlediska Běloruska i totalitní státy Evropy. Nemluvě o boji zmítané Ukrajině, která se ocitla na hraně státního bankrotu.

Proč si studenti a jejich kantoři vybrali zrovna Českou republiku, zpráva nezmiňuje. South Wales Argus jen popisuje přípravy humanitární akce na škole Wyedean a cituje učitele dějepisu Roba Waglanda: „Je to skvělý způsob, jak ukončit školní rok, ukazuje nádherného ducha empatie, respektu a odpovědnosti na Wyedeanu.“

Škola Wyedean také vydala prohlášení, v němž poděkovala všem, kteří se na akci podíleli. „Každý jednotlivý student hrál klíčovou roli během tohoto speciálního dne,“ uvedla škola. Její žáci vánočními dárky a léky naplnili a poté zabalili kolem tří stovek krabic.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.