Čína odsoudila americké sankce proti KLDR | E15.cz

Čína odsoudila nové americké sankce proti KLDR

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Čína odsoudila nové americké sankce proti Severní Koreji, které postihnou i některé čínské společnosti. Spojené státy podle vyjádření čínského ministerstva zahraničí těmito novými opatřeními riskují poškození vzájemné spolupráce a měly by se zaváděním jednostranných sankcí přestat. O nových sankcích informoval v pátek americký prezident Donald Trump, mají postihnout finanční zdroje Severní Koreje a také její dodavatele paliv.

Čína "požaduje, aby americká strana okamžitě zastavila příslušné chybné kroky, a zabránila tak poškození vzájemné spolupráce v dané oblasti", citovala z oficiálního vyjádření Pekingu agentura Reuters.

Peking trvale odmítá jakékoli sankce vůči KLDR, které by vznikly mimo rámec OSN. Zároveň zdůrazňuje, že dosud přijaté tvrdé sankce vůči Pchjongjangu dodržuje.

Nová opatření ze strany USA se týkají více než 50 plavidel a plavebních a obchodních společností, které podle Washingtonu Severní Koreji umožňují vyhýbat se dříve vyhlášeným sankčním opatřením. Sankce se vztahují i na tchajwanského občana Tsang Jün Jüana, který údajně koordinuje vývoz severokorejského uhlí a pokusil se dojednat dodávku ropy z Ruska do KLDR.

Podle Bílého domu jsou nové sankce trestem za pokračování severokorejského jaderného programu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video