Čína poprvé po 13 letech připravuje emisi dolarových dluhopisů | E15.cz

Čína poprvé po 13 letech připravuje emisi dolarových dluhopisů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Čína bude v následujících měsících poprvé od roku 2004 prodávat dluhopisy nominované v dolarech, což bude, spolu s jüanovými dluhopisy, její první zahraniční emise poté, co jí koncem května mezinárodní ratingová agentura Moody's zhoršila úvěrová hodnocení.

Emise buse sestávat z dluhopisů v čínské měně v hodnotě 14 miliard jüanů (48 miliard korun) a dluhopisů nominovaných v dolarech v hodnotě dvou miliard dolarů (46,7 miliardy korun). S dolarovými dluhopisy jde Čína na trh poprvé od října 2004.

Ve snaze internacionalizovat svou měnu prodává Čína jüanové dluhopisy už několik posledních let. Nynější emise půjde na trh letos v Hongkongu, polovina ještě tento měsíc, prodej druhé poloviny a prodej dolarových dluhopisů se plánují na letošní druhé pololetí.

Prodej dluhopisů má otestovat, zda se snížení ratingu projeví ve zvýšení nákladů na výpůjčky.

Agentura Moody's koncem května zhoršila úvěrová hodnocení Číny o jeden stupeň na A1 a svůj krok vysvětlila předpokládaným zpomalováním hospodářského růstu a pokračujícím růstem dluhu, což obojí podkope finanční pozici druhé největší ekonomiky světa.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video