Čína zablokovala přístup na sociální síť Clubhouse | e15.cz

Čína zablokovala přístup na sociální síť Clubhouse

Anna Kanta

Anna Kanta

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Sociální síť Clubhouse se v Číně nevídaně rozšířila a stala se velmi oblíbenou a populární platformou. Lidé zde diskutovali o demokracii v Hong Kongu, ale i o suverenitě Tchaj-wanu. V pondělí večer se už na Clubhouse nikdo připojit nemohl, informoval o tom americký zpravodajský web CNN.

Clubhouse se těší velkému boomu po celém světě včetně Česka. Diskuzní platforma se stala za poslední dny jednou z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších sociálních sítí také v Číně, ale všudypřítomní čínští cenzoři se postarali o její rychlý konec.

O víkendu bylo v této audio aplikaci zřízeno několik velkých chatovacích místností, kde čínští uživatelé hovořili o politických tématech, jako je pronásledování Ujgurů, demokracie v Hongkongu nebo suverenita Tchaj-wanu. 

V pondělí večer mnoho uživatelů Clubhousu v Číně oznámilo, že při pokusu o přihlášení k aplikaci obdrželi červenou chybovou zprávu, ve které stálo: „Nelze provést zabezpečené připojení k serveru.“

Sociální síť Clubhouse byla založena již v březnu 2020 v Silicon Valley během šíření koronavirové pandemie. Jedná se o diskuzní platformu, která prostřednictvím hlasového chatu nabízí prostor pro příležitostné a přímé konverzace. Jedná se do určité míry o konkurenci podcastů. 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video