Dav Rusů házel kamení na turecké velvyslanectví v Moskvě | E15.cz

Dav Rusů házel kamení na turecké velvyslanectví v Moskvě

ruský policista před poškozenou tureckou ambasádou v Moskvě
ruský policista před poškozenou tureckou ambasádou v Moskvě
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Tisícovka demonstrantů zaútočila na turecké velvyslanectví v Moskvě a rozbila kamením okna v nejméně dvou patrech budovy. Oznámila to ruská média s odvoláním na očité svědky. Policie proti útočníkům nezakročila.

Podle ruské agentury TASS útočníci nevykřikovali žádná hesla. Není ale pochyb o tom, že násilnosti souvisely s úterním sestřelením ruského letounu na syrsko-turecké hranici. Při incidentu, který zmrazil rusko-turecké vztahy, zahynul pilot ruského letounu.

Na sídlo ambasády umístěné východně od městského centra házeli útočníci kamení, vejce, rajská jablka a sáčky s barvou. Akce údajně trvala asi čtvrt hodiny, policie nikoho z demonstrantů nezadržela. Podle ruských novinářů šlo o živelnou, tedy neoznámenou demonstraci, proti kterým ruští policisté obvykle tvrdě zakročují. V okolí ambasády jsou podle moskevského rozhlasu střepy rozbitého skla a „hory odpadků“.

Mluvčí velvyslanectví agentuře Interfax řekl, že pracovníci úřadu se obávají chodit po chodbách a pohybovat se v blízkosti oken. Nevyloučil, že mezi personálem velvyslanectví mohou být zranění.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.