Boeing: Hlavní inženýr John Hamilton odchází do důchodu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Do důchodu odchází muž, který Boeingu pomáhal hasit krizi kolem problémových MAXů

ČTK

Hlavní inženýr divize komerčních letadel americké společnosti Boeing John Hamilton, který měl na starosti řešení krize kolem letadel 737 MAX, odchází do důchodu. Firma zároveň upozornila, že Hamilton plánoval odchod do důchodu už v loňském roce, nakonec jej však odložil, aby pomohl s návratem letadel 737 MAX do služby.

Provoz letadel 737 MAX byl letos v březnu přerušen po tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii. Hamilton se v říjnu spolu s generálním ředitelem Boeingu Dennisem Muilenburgem zúčastnil dvou slyšení v americkém Kongresu, kde objasňoval otázky kolem designu a výroby letadel 737 MAX. Připustil, že se firma dopustila určitých chyb, uvedla agentura AP.

Hamilton působil v Boeingu 35 let. Nahradí ho Lynne Hopperová, která se tak stane první ženou ve funkci hlavního inženýra divize komerčních letadel.

„John plánoval odejít do důchodu loni, ale my jsme ho požádali, aby nám pomohl s vyšetřováním (kolem letadel) 737 MAX a s jejich návratem do služby,“ uvedli ve sdělení zaměstnancům šéf divize Stan Deal a hlavní inženýr Boingu Greg Hyslop. „Jsme Johnovi nesmírně vděčni, že nám během tohoto velmi obtížného období propůjčil své odborné znalosti a řídicí schopnosti,“ dodali.

Musk u soudu popřel, že se topí v hotovosti. Přesnou výši svého bohatství prý ani nezná

Boeing 737 MAX společnosti Ethiopian Airlines se letos 10. března zřítil krátce po startu z etiopské metropole Addis Abeby. Na palubě bylo 157 lidí, nikdo nepřežil. Stejný stroj měl nehodu loni v říjnu, kdy letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 181 pasažéry a osmi členy posádky havarovalo krátce po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Boeing minulý měsíc uvedl, že předpokládá obnovení komerčního provozu letadel 737 MAX v lednu příštího roku.

Evropská unie dál poskytuje Airbusu nezákonné subvence. Americká cla jsou oprávněná, tvrdí WTO

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!