Dolar sílí, investorům zase začíná chutnat riziko | E15.cz

Dolar sílí, investorům zase začíná chutnat riziko

Dolar sílí, investorům zase začíná chutnat riziko
Dolar
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Dolar po prudkém poklesu v minulém týdnu, způsobeném eskalací napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy, dnes na devizových trzích zpevňuje. 

Mezi investory je znovu zájem o rizikovější investice, neboť víkend nepřinesl žádnou další eskalaci napětí mezi oběma zeměmi.

Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 18:00 SELČ přidával 0,3 procenta na zhruba 93,35 bodu. Vůči euru vykazoval růst v podobném rozsahu na 1,1786 USD, k japonskému jenu pak přidával 0,4 procenta na zhruba 109,50 JPY. Kurz eura k jenu se téměř nezměnil, pohyboval se kolem 129,03 JPY.

Čínský prezident Si Ťin-pching v sobotu vyzval k mírovému řešení severokorejské jaderné otázky. Požádal také všechny strany, aby se vyhnuly slovům nebo činům, které zvyšují napětí.

Téměř dvě stě moravských obchodů změnilo majitele. Český investor udělal miliardovou transakci

Ke zmírnění nervozity podle analytiků přispělo i prohlášení jihokorejského prezidenta, že severokorejské jaderné ambice je nutné vyřešit mírovým způsobem. Vliv měla zřejmě i slova některých amerických představitelů, podle kterých riziko válečného konfliktu v souvislosti se Severní Koreou není bezprostřední.

Náladu investorů zlepšila také statistika z Japonska. Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o jedno procento. Podpořil jí růst spotřeby a kapitálových výdajů.

Příští finanční krizi spustí studentské půjčky, nebo leasing na automobily, říkají experti

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!